ile zarabia kurier

Praca kuriera polega na dostarczaniu zamówionych przesyłek do odbiorców. Do zostania kurierem nie jest potrzebne określone wykształcenie, nie trzeba mieć też ukończonych żadnych kursów ani posiadać specjalnych umiejętności. Zazwyczaj poszukiwani są kandydaci, którzy posiadają prawo jazdy kategorii B oraz ludzie, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Dodatkowym atutem jest wcześniejsze doświadczenie w pracy w firmie kurierskiej a także własny samochód i doświadczenie w jego kierowaniu.

Dobrze widziana jest też znajomość miasta jednak nie jest to obligatoryjne, ponieważ w dzisiejszych czasach wszędzie można dotrzeć przy pomocy nawigacji samochodowej. Pracę kurierzy zaczynają o wczesnej porze w godzinach wyznaczonych przez kuriera. Po przybyciu do pracy kurier powinien pobrać przesyłki z magazynu, zweryfikować ich stan oraz zgłosić pracownikowi magazynu uszkodzenia, które zobaczył wśród przesyłek. Następnie każda przesyłka powinna być zeskanowana na specjalnym urządzeniu mobilnym, wszystko zgodnie z planowaną trasą oraz usługami dodatkowymi i gwarantowanymi.

Po wklepaniu danych do urządzenia oraz po załadunku przesyłek do auta kurier może wyruszyć w trasę. Kolejny etap to doręczanie oraz odbieranie przesyłek od klientów, pamiętając przy tym, żeby zachować jak najwyższą jakość obsługi. Priorytetowo traktowane są przesyłki, które posiadają usługi dodatkowe oraz gwarantowane i to na nie kurierzy powinni szczególnie zwrócić uwagę. Każda doręczona oraz odebrana przesyłka powinna być zeskanowana na urządzeniu mobilnym i jednocześnie określony powinien być jej status.

zarobki

Jeżeli w trakcie pracy wystąpią jakieś problemy kurier może skontaktować się w każdej chwili ze swoim koordynatorem, służy on pomocą i zawsze odpowiednio może nam doradzić oraz udzielić potrzebnego wsparcia. Po skończonym dniu pracy i doręczeniu oraz odebraniu wszystkich przesyłek kurier wraca do bazy. Do magazynu zdajemy pobrane przesyłki od klientów oraz zwroty, czyli przesyłki, które z losowych powodów nie mogły być doręczone. Na przykład nie zastaliśmy klienta w domu. Na urządzeniu mobilnym zawsze trzeba zaznaczyć opcję „zakończ dzień”, w ten sposób wszystkie dane mogą zostać zaimportowane oraz zapisane do systemu.

Koniecznie należy o tym pamiętać, ponieważ w innym przypadku cały nasz dzień pracy może pójść na marne. Potem pozostaje tylko rozliczenie się w kasie z gotówki, którą pobraliśmy od klientów i zdać dokumenty zwrotne oraz dokumenty przewozowe. Należy o wszystkim pamiętać, jednak zawsze możemy liczyć na pomoc naszego koordynatora. Jeśli coś wydaje się nam niejasne wystarczy do niego zadzwonić i się zapytać. Średnia pensja miesięczna kurierów w Polsce wynosi 3380 brutto. Jednak nie należy tego przyjmować za pewnik, ponieważ aż 25% kurierów zarabia mniej niż 2800 brutto, a 25% zarabia więcej niż 4060 brutto.

Zarobki kuriera w praktyce zależą głównie od firmy, która nas zatrudnia

kurier

W Polsce najpopularniejsze są DHL oraz DPD, to drugie gwarantuje 6000 zł miesięcznie, ale tylko w sytuacji gdy prowadzimy własną działalność gospodarczą. Jest to wymagane do pracy u nich i do zarabiania takich pieniędzy. Niestety w internecie ludzie nie zawsze przychylnie wypowiadają się na temat firm kurierskich. Na bardziej stabilne warunki możemy liczyć gdy jesteśmy zatrudnieni jako kurierzy dla poczty polskiej. Więc ile zarabia kurier w rzeczywistości zatrudniony na podstawie umowy o pracę? Średnie zarobki oscylują wokół 3500 zł do 6000 zł brutto miesięcznie.

Zdarzają się oczywiście niższe jak i wyższe pensje, jednak tyle kurierzy zarabiają najczęściej. Znacznie lepiej wygląda sytuacje kurierów za granicą. W Niemczech średnie zarobki kurierów potrafią wynieść nawet 9000 zł brutto miesięcznie, czyli ponad 2000 euro. Anglia także wypada dobrze, ponieważ kurierzy mogą tam liczyć nawet na 8000 zł brutto. Oczywiście koszt życia w tych państwach jest znacznie wyższy niż w Polsce, jednak pensja także jest dużo wyższa i pozwala to na godne życie w tych krajach bez potrzeby podejmowania dodatkowej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here