ile kosztuje remont łazienki

Remonty to temat bardzo rozległy. Kiedy decydujemy się na przeprowadzenie remontu, zawsze musimy liczyć się z różnego rodzaju kosztami, które będziemy musieli ponieść. Ich wysokość, zależna będzie od tego, jaki rodzaj prac będziemy chcieli wykonać. Od ustalenia tego, jakie prace chcemy wykonać, zależne będzie ustalenie budżetu, który musimy przeznaczyć na wykonanie remontu. Wiele też zależne będzie od tego, czy mówimy o remoncie jednego pomieszczenia, czy kilku pomieszczeń. Jeśli zatem planujemy remont łazienki, aby wiedzieć ile kosztuje remont łazienki, musimy najpierw określić zakres prac, które chcemy wykonać. To jednak zaledwie jeden, z bardzo wielu czynników, które definiują wysokość kosztów remontu łazienki.

Szczegółowe określenie zakresu prac

Określenie zakresu prac, które chcemy wykonać przeprowadzając remont łazienki, musi zostać wykonane bardzo szczegółowo. Należy dokładnie uwzględnić jakie prace i co najważniejsze – na jakiej powierzchni – mają zostać wykonane. Niezbędne będzie także określenie rodzaju materiałów, które będziemy chcieli do przeprowadzenia remontu łazienki wykorzystać. To jednak dopiero początek, jeśli chodzi o przygotowanie zarysu tego, jak będą kształtowały się koszta związane z przeprowadzeniem remontu łazienki. Co jeszcze będzie wchodziło w ich skład?

łazienka

Koszta związane z zatrudnieniem firmy remontowej

Kolejnym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę, są koszta związane z zatrudnieniem firmy remontowej. Tym samym, jeśli chcemy dokładnie określić, ile kosztuje remont łazienki, koniecznie musimy wliczyć w to także koszta związane z zapłaceniem ekipie remontowej. tutaj jednak także nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dotyczące wysokości tych kosztów. Czasem bowiem jest tak, że niektóre rodzaje prac, wykonujemy samodzielnie.

Tym samym, nie musimy płacić za ich wykonanie ekipie remontowej. Malowanie, czy montaż lamp – to możemy zrobić samodzielnie. Jeśli mamy odpowiednie umiejętności, bez trudu położymy też kafelki. To prace, których koszt jesteśmy w stanie skutecznie zmniejszyć. Pamiętajmy jednak, że „cięcie kosztów” na siłę, nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Czasem lepiej jest zapłacić więcej profesjonalistom, aniżeli zrobić coś samemu i nie mieć gwarancji, że będzie to dobrze wykonane.

Koszty związane z zakupem wyposażenia łazienki

Remont łazienki, to także koszta związane z zakupem wyposażenia do niej. Nie możemy ich pomijać, kiedy określamy to, ile finalnie będzie nas ten remont kosztował. Rodzaj prysznica, wanny czy baterii to także koszta, które musimy ponieść. Określmy zatem, jaki budżet chcemy na nie przeznaczyć. Do tego budżetu, należy doliczyć koszty związane z montażem powyższych urządzeń.

Metraż łazienki i jego wpływ na koszt remontu

remont łazienki

Położenie płytek czy malowanie, to prace, których cena określana jest przede wszystkim na podstawie metrażu. Innymi słowy, to, ile metrów kwadratowych będzie trzeba pomalować, czy też na ilu metrach kwadratowych położyć kafelki, ma znaczenie. Zupełnie inna cena za tego rodzaju usługę będzie w przypadku 5 m2 zaś inna, jeśli powierzchnia prac będzie wynosiła np. 15m2. Żeby jednak wiedzieć, z jakiego rzędu kosztami musimy się liczyć, sprawdźmy jaka jest średnia stawka za położenie metra kwadratowego kafelek czy pomalowanie go w naszym regionie.

Ile kosztuje remont łazienki?

Sumując ze sobą wszystkie powyżej opisane czynniki, jesteśmy w stanie określić ramowe koszta związane z wykonaniem remontu łazienki. W przypadku generalnego remontu, zakładającego wymianę kafelek, malowanie oraz montaż nowych urządzeń łazienkowych, musimy się jednak liczyć z kosztami rzędu kilku tysięcy. Koszt remontu małej łazienki w bloku, to z reguły około 6 tysięcy. Czasem może być on mniejszy – zależnie od tego, jakiego rodzaju urządzenia i wyposażenie łazienki wybierzemy. Czasem koszt może być wyższy, jeśli np. zdecydujemy się na wyposażenie łazienki w najlepszym standardzie. To, ile będzie nas kosztował remont łazienki, zależne jest tak naprawdę od tego, co dokładnie chcemy zrobić oraz jaki budżet planujemy na to przeznaczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here