ile kosztują soczewki

Korekcja wzroku z wykorzystaniem soczewek kontaktowych jest dzisiaj bardzo popularna. Wybierając taką metodę, należy jednak pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do okularów wymagać będzie ona regularnego dokupowania nowych soczewek i często innych produktów. Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć?

Soczewki kontaktowe to cienkie, miękkie płatki powstające z tworzyw sztucznych, które umieszcza się na gałce ocznej. Pozwalają one na korygowanie zarówno dalekowzroczności, jak i krótkowzroczności. Pomagają również w astygmatyzmie. Dodatkowo, soczewki mogą pełnić funkcję dekoracyjną.

Aby zacząć nosić soczewki kontaktowe, należy udać się do lekarza okulisty albo do optometrysty, który będzie mógł indywidualnie je dobrać. Wykonuje się wtedy standardowe badanie wzroku, które pozwala następnie na dobór idealnych soczewek – ich mocy oraz krzywizny.

Koszty związane z korekcją wzroku zależne są od wybranych soczewek kontaktowych. Zatem, ile kosztują soczewki przeznaczone do korekcji wzroku?

Cena soczewek warunkowana ich typem

Aktualnie soczewki kontaktowe podzielić można na kilka różnych kategorii. Odnoszą się one głównie do czasu ich noszenia. Wyróżniamy:

  • soczewki jednodniowe
  • soczewki dwutygodniowe
  • soczewki miesięczne
  • soczewki kwartalne

Specjaliści polecają zakup soczewek jednodniowych, które wyrzuca się do kosza po jednym dniu ich noszenia. Są to soczewki najzdrowsze – minimalizuje się wtedy ryzyko pojawienia się infekcji oczu. Gdy zdecydujemy się na takie soczewki, musimy jednak liczyć się z wyższymi kosztami.

Generalnie, im dłuższy czas noszenia soczewek, tym ich cena będzie malała. Soczewki dwutygodniowe i miesięczne mają porównywalne ceny, przy czym te pierwsze nosić można tylko 2 tygodnie, a drugie cały miesiąc. Najmniej trzeba będzie zapłacić za soczewki kwartalne – wymieniane co 3 miesiące.

Ile trzeba zapłacić za różne rodzaje soczewek kontaktowych?

Koszty związane z kupnem soczewek kontaktowych nie są wcale tak wysokie. Teraz w sprzedaży można znaleźć wiele niedrogich marek, które oferują przystępne cenowo, a przy tym także bardzo wygodne i trwałe soczewki w szerokiej gamie mocy do wyboru.

Cena będzie zależna także od tego, gdzie soczewki kontaktowe zostaną zakupione. Ceny tego samego produktu w zależności od jego miejsca kupna mogą różnić się pomiędzy sobą nawet o połowę!

  • cena za soczewki jednodniowe – 35-70 złotych za opakowanie 30 sztuk
  • cena za soczewki dwutygodniowe – 40-80 złotych za opakowanie 6 sztuk
  • cena za soczewki miesięczne – 35-70 złotych za opakowanie 6 sztuk
  • cena za soczewki kwartalne – 35-80 złotych za opakowanie 6 sztuk

Zatem miesiąc korekcji wzroku z soczewkami kontaktowymi będzie kosztował najwięcej. Mniej trzeba zapłacić za dwutygodniowe soczewki, a jeszcze mniej za te miesięczne. Różnice wynoszą wtedy nawet kilkadziesiąt złotych na przestrzeni miesiąca.

O jakich wydatkach trzeba jeszcze pamiętać?

Osoby, które noszą soczewki dwutygodniowe, miesięczne czy kwartalne, muszą także pamiętać o dodatkowym zakupie, a mianowicie o płynie przeznaczonym do czyszczenia oraz do przechowywania soczewek.

Duże opakowanie płynu tego rodzaju to koszt wynoszący od około 16 do 35 złotych w zależności od producenta. Jedno opakowanie wystarcza najczęściej na 2-3 miesiące zależnie od pojemności.

Gdy oczy mają skłonność do wysychania, trzeba wtedy pamiętać także o zakupieniu kropli do oczu. Koszt jednego opakowania to od około 10 do 35 złotych.

Gdzie można kupić najtańsze soczewki kontaktowe i inne produkty do soczewek?
Jak zostało wspomniane wcześniej, ceny pomiędzy soczewkami, a także innymi produktami, które są do nich przeznaczone, mogą znacznie różnić się od siebie w zależności od miejsca zakupu. Gdzie można znaleźć je w najniższych cenach i zaoszczędzić?

Najlepiej sprawdzać ceny w dobrych sklepach internetowych, gdzie za markowe soczewki można zapłacić najmniej. Sklepy te często organizują także różne promocje dla swoich klientów. Najwyższe ceny soczewek najczęściej posiadają salony optyczne – to tam za ich zakupienie trzeba będzie zapłacić najwięcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here