Odżywka białkowa

Odżywki białkowe to dla wielu sportowców i osób aktywnych chleb codzienny. Najważniejszym celem przyjmowania odżywek białkowych jest uzupełnienie braku aminokwasów w diecie. Dzięki temu, po ukończonym treningu regeneracja Twojego organizmu przebiega sprawniej, a tkanki mięśniowe bardziej efektywnie zwiększają swoją objętość. Poniżej przyglądamy się z bliska ofercie odżywek białkowych oraz podpowiadamy – na czym polega ich dobroczynne działanie oraz jaki rodzaj odżywek warto wybrać, by uzyskiwane efekty były optymalne. 

O stosowaniu odżywek białkowych – czyli o uzupełnianiu protein w diecie 

Jakie zdanie pełnią odżywki białkowe? Przede wszystkim – mają uzupełnić braki białka w jadłospisie. Najbardziej skuteczne są pod tym względem odżywki produkowane na bazie białka pochodzenia zwierzęcego. Obecnie, do grona najczęściej wykorzystywanych należy białko serwatkowe. Oczywiście, znajdziesz także inne formy odżywek i suplementów białkowych, produkowane na bazie innych grup białek. 

Odżywki należy stosować w określonym momencie treningu, by ich oddziaływanie było maksymalnie korzystne. Poszczególne dostępne produkt mogą być przeznaczone do spożycia przed treningiem, po jego zakończeniu lub też w trakcie. Ponadto znajdziesz także preparaty przeznaczone do stosowania w ciągu dnia oraz produkty długo wchłaniające się. Te ostatnie to produkty zabezpieczające przed tak zwanym katabolizmem nocnym. Obok nich, znajdziesz także odżywki o zastosowaniu uniwersalnym, o rozbudowanym składzie (zawierającym rozmaite frakcje białkowe), które można przyjmować w zasadzie o dowolnej porze dnia.

Najważniejsze kryteria wyboru odżywki białkowej 

Przeglądając oferty sklepów dla sportowców, z pewnością zauważysz, że dostępne odżywki mogą różnić się rozmaitymi kryteriami i cechami. W trakcie dokonywania zakupów warto dokładnie zwrócić na nie uwagę, by upewnić się, że wybierasz produkt spełniający Twoje wymagania i oczekiwania. 

Przede wszystkim – warto zwrócić uwagę na przewidziany czas przyjmowania danej odżywki. Odradzamy stosowanie odżywek wbrew zaleceniom podanym przez producenta. Warto zwrócić uwagę, czy odżywka powinna być spożywana w określonej porze dnia oraz przed, czy po treningu. 

Skład danej odżywki to kolejna ważna sprawa. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość zastosowanych białek. Odradzam sięganie po preparaty produkowane na bazie białka roślinnego. O wiele lepiej sprawdza się białko serwatkowe. Oprócz samego białka ważna jest również koncentracja węglowodanów i pozostałych składników odżywczych. Dobrej jakości produkty znajdziesz w ofercie ActiveLan, pod linkiem https://www.activlab.pl/wpi-izolaty-bialka.

Smak danej odżywki również ma znaczenie. Poszczególne produkty dostępne są w różnych wersjach smakowych, wśród których możesz wybierać, poszukując tego, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Wielu sportowców i fanów aktywnego spędzania czasu posiada swoje ulubione smaki odżywek, po które sięga zawsze.

Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na obecność substancji słodzących, barwników i aromatów. Odradzamy wybór odżywek zawierających w składzie aspartam, który o wiele lepiej zastępuje stewia. Ponadto, ważne jest, by w składzie znalazły się wyłącznie barwniki i aromaty naturalnego pochodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here