Nowoczesny magnes neodymowy zamiast klasycznego wykrywacza metali

0
806

Poszukiwanie skarbów zakopanych w ziemi to pasja wielu osób, które chciałyby zgromadzić dla siebie ciekawostki archeologiczne. Niestety zakres pracy wykrywacza metali jest mocno ograniczony: posiada on zasięg nie sięgający daleko w głąb ziemi, ani nie można używać go pod wodą. Dlatego też ciekawą alternatywą dla niego może być magnes neodymowy.

Co warto wiedzieć o magnesie neodymowym?

Magnes neodymowy jest magnesem stałym, który wytwarzany jest z połączenia w odpowiednich proporcjach neodymu, żelaza i boru. Powstaje na skutek prasowania komponentów w podwyższonym polu magnetycznym. Tak uzyskany magnes wytwarza niezwykle silne pole magnetyczne. Dodatkową jego zaletą jest to, że nie rozmagnesowuje się z czasem.

Magnesy neodymowe, ze względu na pracę w trudnych warunkach, na przykład pod wodą, zazwyczaj posiadają powierzchnię zabezpieczoną warstwą ochronną przeciwko powstawaniu rdzy.

Magnes neodymowy jest tak silny, że może uszkodzić urządzenia elektryczne. Wykorzystując go, należy pozostawać ostrożnym i najlepiej przechowywać go z dala od wszelkich urządzeń takich jak smartfony, dyski twarde czy nawet karty płatnicze.

Ile może podnieść magnes neodymowy?

Magnesy neodymowe zostały stworzone do podnoszenia i wydobywania nawet najcięższych przedmiotów. Szacuje się, że zazwyczaj magnes neodymowy może utrzymać ciężar nawet 300 razy większy od jego własnej masy. Dzięki tej właściwości pozwala na wydobywanie przedmiotów metalowych nawet z dna studni czy jeziora. Pomaga w oczyszczaniu zbiorników, ale może też przysłużyć się poszukiwaczom skarbów, którzy chcieliby odkryć, co znajduje się na dnie zbiorników.

Ze względu na taką siłę trzymania przedmiotów metalowych, podczas ich odłączania od magnesu istnieje szansa zranienia. Z tego powodu pracując z magnesem, powinniśmy zachować szczególną ostrożność, a na wyprawy zabierać ze sobą apteczkę.

Alternatywa dla poszukiwania skarbów z użyciem wykrywacza metali

Wiele ciekawostek archeologicznych znajduje się pod wodą. Niestety klasyczne wykrywacze metali nie są na nią zbyt odporne, a poza tym sposób ich konstrukcji uniemożliwia ich zanurzenie pod wodę. Nikt, kto używa wykrywacza metalu, nie ma szansy sięgnąć na dno jeziora, by wydobyć stamtąd skarby.

Jeśli nie lubisz ograniczać się do poszukiwań pod powierzchnią ziemi i chciałbyś rozszerzyć swoje możliwości, magnes neodymowy to sposób właśnie dla ciebie. Wystarczy, że magnes przywiążesz do mocnej, wieloniciowej linki i zanurzysz w wodzie. Z pewnością dzięki temu sięgniesz do dna i coś z niego wyłowisz. Pamiętaj jedynie, by nie ciągnąć zbyt mocno i manewrować nim ostrożnie, ponieważ w szczególności duże przedmioty mogą zaczepić się o wodną roślinność czy inne przedmioty. Groziłoby to zerwaniem linki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here