8 nawyków kobiety sukcesu

Witajcie!

Kobieta Sukcesu - aj! Jak to brzmi świetnie, jak bardzo ponętnie! Domyślam się, że niejedna z nas dałaby się pokroić za taką łatkę :) W związku z tym wpadłam na pomysł, aby przyglądnąć się stereotypowej Kobiecie Sukcesu - co ją charakteryzuje, czym się wyróżnia i jakie ma nawyki.Ostatnio dużo na ten temat rozmyślałam. Chciałam zrozumieć definicję sukcesu w tym kontekście, bo nie wiem, czy dzielić go mam na Domową Kobietę Sukcesu, Biznesową Kobietę Sukcesu, a może MatkęPolkę Kobietę Sukcesu?
Doszłam do wniosku, że to właściwie nie jest ważne, bo każda z tych pań musi być wyjątkowa. Skoro tak świetnie jedna radzi sobie z domem, druga z własnym biznesem, a ta trzecia z wychowaniem dzieci, gdzieś musi skrywać się sekret. Nie dawało mi to spokoju, dlatego, niczym najlepsza kumpela Sherlocka Holmesa, zabrałam się rozwikłanie tej zagwozdki.
W związku z tym, postanowiłam zebrać w jedno wszystkie swoje konkluzje i zapoznać Was z 8 nawykami Kobiety Sukcesu, które udało mi się potwierdzić u samego źródła (tak, znam wiele Kobiet Sukcesu!): 


1. Ma czas dla siebie.
Wśród natłoku obowiązków, między praniem, gotowaniem i stertą prasowania, znajdzie chwilę na kawę i dobre czytadło. Między jednym, a drugim spotkaniem służbowym, znajdzie czas na chwilę na świeżym powietrzu. Między odwożeniem dziecka na dodatkowe zajęcia, a robieniem zakupów w spożywczaku, odetchnie na chwilę przy manicure.
Kobieta Sukcesu zawsze wygospodaruje czas dla siebie, aby nabrać sił, zregenerować się i po prostu pobyć sama ze sobą. 

2. Podnosi poprzeczkę, podejmuje ryzyko. 
Kobieta Sukcesu śmiało wyzywa się na pojedynek - intelektualny, mentalny, czy też fizyczny.
Nie obawia sie porażek, nie zraża się podciętymi skrzydłami i niepowodzeniami. Poprzeczkę stawia wysoko, bo chce poprawiać swoje wyniki na bieżąco. Chce więcej czytać, efektywniej pracować, regularniej ćwiczyć, więcej czasu poświęcać na zabawę z dziećmi.


3. Uczy się i szlifuje swój warsztat.
Kobieta Sukcesu ma otwarty umysł. Słucha mentorów, nie boi się zadawać pytań. Szuka odpowiedzi, bo wie, że sukces idzie w parze z wiedzą. Zawsze szuka nowych możliwości i wykorzystuje szanse, które dostaje od losu. Z odwagą i przyjaznym nastawieniem podchodzi do nowinek.


4. Przyznaje się do błędu.
Kobieta Sukcesu nie jest nieomylna, dlatego błędy popełnia. Potknięcia zamienia jednak w sukces, bowiem następnym razem nie pozwoli sobie na tę samą porażkę.
Powstaje, nabiera sił i idzie dalej. Kobieta Sukcesu wychodzi z założenia, że jeżeli nie sięgnie po coś nadzwyczajnego, to zacznie tkwić w przeciętności, przestanie się rozwijać. 


5. Jest fit.
Kobieta Sukcesu wie, że aby być fit, wcale nie musi biegać na siłownię lub ćwiczyć z Chodakowską. Kobieta Sukcesu jest fit, bo zdrowie jest jej priorytetem - spokój ducha, czysty umysł, przespane noce - wszystko to przestrzegane jest z ogromną starannością. Bycie fit to zdrowy sposób myślenia i zdrowe podejście do życia w ogóle. Balans i umiar grają tutaj kluczowe role. 


6. Uśmiecha się.
Kobieta Sukcesu zna potęgę uśmiechu, dlatego uśmiech jest jedną z supermocy, którymi włada zaskarbiając sobie przy tym serca innych. Szczery uśmiech przełamuje pierwsze lody, łagodzi napiętą atmosferę. Wobect tego, wystrojona w najpiękniejszy strój - pogodny uśmiech - Kobieta Sukcesu zyskuje na atrakcyjności już na samym starcie.  

7. Mówi STOP.
Kobieta Sukcesu pracę wykonuje rzetelnie, jednocześnie wiedząc, że obowiązki - te domowe, wychowawcze, dodatkowe czy służobwe - mają swój limit. Gdy odpowiedni czas mija, Kobieta Sukcesu naciska guziczek OFF i poświęca resztę czasu na rodzinę, rozwój, aktywność fizyczną i wszelkiego rodzaju czynności podpisujące się pod PRZYJEMNOŚCIAMI.
Kobieta Sukcesu potrafi odciąć się zupełnie od spraw zawodowych i w stu procentach korzystać z życia prywatnego. 

8. Celebruje najmniejszy sukces.
Kobieta Sukcesu nagradza się za każdy sukces, który osiągnęła - czy to na płaszczyźnie zawodowej, czy w zaciszu swojego domu. Pamięta swoje sukcesy i wznosi toast nawet za te najmniejsze. Docenia swoją ciężką pracę i cieszy się z drobnych rzeczy. Celebruje wygraną, przez co zaostrza apetyt na więcej. Kobieta Sukcesu wie, że jej pomyślne działania są dla niej samej największą motywacją.


W przyszłości bardzo bym chciała móc się określić w pełni zasłużonym mianem Kobiety Sukcesu. 
Dziś wiem, że nie jest łatwo wdrożyć wszystkie te nawyki do swojego życia, lecz wiem też, że jest to wykonalne. Można przynajmniej próbować żyć z pasją, energią i entuzjazmem. I to nie jest ważne, czy zajmujemy wysokie stanowisko w pracy, czy siedzimy w domu wychowując dzieci - w każdej dziedzinie i w każdej sferze życia są Kobiety Sukcesu - barwne jak ptak, intrygujące i bardzo inspirujące.
I może nie każda robi to, co kocha, lecz na pewno każda kocha to, co robi.
I tutaj pies jest pogrzebany.

A może są tutaj Kobiety Sukcesu, które chciałyby dodać coś od siebie? Chętnie poczytam!


Ściskam mocno i życzę wielu sukcesów :*
/Gabriela


CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Nie zgadzam się na kopiowanie zdjęć, grafik i treści. Obsługiwane przez usługę Blogger.