Siła małżeństwa

Są ludzie, którzy zupełnie nie są przekonani do małżeństwa. Są też tacy, którzy o małżeństwie mówią w kontekście kolejnego papierka, który trzeba podpisać, a który niczego tak naprawdę nie zmienia.
Jedni stronią, drudzy doczekać się nie mogą kiedy w końcu staną na ślubnym kobiercu. To jak to w końcu jest z tym małżeństwem? W czym tkwi jego siła i jaki skrywa sekret?


Mam to szczęście, że jestem żoną. Szczęśliwą, kochaną i docenianą. Z tej właśnie perspektywy mogę śmiało powiedzieć, że małżeństwo jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, która mnie do tej pory w życiu spotkała. Pozwólcie, że wyjaśnię.

Każdy, niezależnie od wieku czy płci, chciałby mieć kogoś u boku, z kim można by było konie kraść, wódki się napić, a kiedy trzeba - to i popłakać. Każdy jeden chciałby mieć pewność, że w chwilach trudnych i złych ktoś stanie za nim murem, odbierze w nocy telefon i stanie na głowie by tylko znależć rozwiązanie problemu. Każdy z Was chciałby czuć, że jest dla kogoś ważny i potrzebny, że jest sensem życia. W udanym małżeństwie wszystkie te potrzeby zostają zaspokojone.

Człowiek jest istotą stadną. Pragnie bliskości i ciepła. Szuka miłości i oferuje dużo miłości. Taki czlowiek jest w pełni gotowy na małżeństwo. 
W czym tkwi jego sekret??... jaka łączy dwa zupełnie oddzielne, niezależne byty. To prawdziwa, silna więź jest kwintesencją małżeństwa, które często poddawane jest próbom i pokusom. Więź jaka łączy męża i żonę daje poczucie pewności i stabilności, bowiem od tej pory wszystkie problemy rozwiązują wspólnie, a wszelkie sukcesy mnożą przez dwa.

Kiedyś usłyszałam, że małżeństwo jest niczym poligon doświadczalny, przez który trzeba przebiec, aby nauczyć się współpracy i zauważyć potrzeby drugiej osoby. I tutaj się zgodzę, bowiem nad stabilnym, udanym związkiem trzeba nieustannie pracować, mieć oczy szeroko otwarte i wsłuchiwać się w sygnały nadawane przez innych - zupełnie jak na poligonie.
Szczęśliwe małżeństwo tworzą dwie osoby, które mocno się kochają i dają z siebie wiele aby ten stan utrzymać. Zgrane małżeństwo emanuje dobrą energią, tworzy zgrany duet - tak zwany dream team
Kochać i być kochanym, to chyba największe szczęście, jakie może nas spotkać. W małżeństwie miłość gra pierwsze skrzypce, jednak musimy pamiętać, że przechodzi ona w związku przez wiele etapów. Tuż po początkowych, gorących namiętnościach, z czasem miłość przybiera na sile, wzmacnia się i ewoluuje w niezłamaną więź. Jednak sama miłość nie wystarczy aby tworzyć zgrany duet, bo nad ogniem w związku trzeba nieustannie pracować.Mąż i żona stanowią rodzinę, która jest niewyczerpanym źródłem miłości i siły. Jest dom, do którego tak miło jest wracać po ciężkim dniu. Jest w nim uśmiechnięta żona i wesoło pogwizdujący mąż. Jest radość, która uzależnia, za którą się tęskni. Rodzina to stabilizacja, to szczęście, do którego tak wszyscy dążą. Niezaprzeczalnie rodzina daje ludziom poczucie sensu oraz siłę.Mąż i żona graja do jednej bramki, bez względu na wszystko. Wspólny cel i zgrany duet wróżą sukces. Małżeństwo jest ostoją dla partnerów w chwilach trudnych i beznadziejnych. To mąż jako pierwszy obejmie zatroskaną żonę silnym ramieniem, a ona upiecze jego ulubione ciasto, by rozwiać wszelkie martwiące go myśli. Zaufanie wpływa pozytywnie na nasz komfort psychiczny i zdecydowanie jest podstawą silnego związku.Bardzo mocno marzę o tym, aby nasz dom był azylem, do którego chętnie wracamy i miejscem pełnym beztroskiego śmiechu. Mam Męża, więc jestem silna. Nie ma moich problemów - są wspólne. Nie ma cichego chichotu - jest nsza gromki śmiech. Jest rodzina, jest siła i przeogromne szczęście.


Być może większośc z Was nie jest jeszcze w zwiążku małżeńskim. Mimo wszystko, musicie wiedzieć, że o każdy związek oparty na prawdziwej miłości trzeba mocno dbać. 
Kiedy pracujecie nad utrzymaniem stabilnej więzi, pracujecie również nad swoim charakterem - rośnie Wasze poczucie uczciwości i sprawiedliwości, odróżniacie kłamstwo od prawdy i zauważacia potrzeby innych. 
Nie odmawiajcie sobie tego komfortu - dbajcie, kochajcie i bądźcie kochani! 


Ściskam mocno i życzę niezłomności :*
/Gabriela

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Nie zgadzam się na kopiowanie zdjęć, grafik i treści. Obsługiwane przez usługę Blogger.