Czy dostajesz to, czego chcesz?

"Nie można mieć w życiu wszystkiego" - mówią. To fakt, ale czy jest ktoś, kto chciałby mieć wszystko? Jeżeli tak, to na pewno dość szybko doszedłby do wniosku, że życie bez marzeń jest po prostu nudne i pozbawione sensu. Plany i marzenia nadają życiu smak, dlatego każdy z nas ma swoje cele, do których dąży.
Z realizacją marzeń nie jest juz tak łatwo. Czasami potrzeba miesięcy, a nawet lat, aby osiągnąć sukces. Moja rada? warto jak najszybciej zdać sobie sprawę z tego, ze czarodziejskie różdżki istnieją tylko w bajkach, a o swoje marzenia musimy zawalczyć sami.Bardzo dużo zależy od naszego nastawienia. Normalnie jest tak, że zawsze podążamy drogą, na którą patrzymy. Widzimy górę, więc się na nią wspinamy, widzimy kałużę, świadomie ją omijamy. Po to mamy wzrok, abyśmy widzieli gdzie iść, jaki kierunek obrać i jak ominąć przeszkody. Jeżeli chcemy zawalczyć o marzenia, musimy tę umiejętność wykorzystywać również i w tym celu. Jak?
Odpowiedź jest dość prosta.
Gdybyśmy mogli zliczyć wszystkie nasze próby walki o marzenia, pewnie więcej byłoby porażek niż sukcesów. Znowu się nie udało, znów cel stał się nieosiągalny, znowu nic z tego nie będzie... i tak w kółko. Ale to zdarza się każdemu. Rzeczą ludzką jest błądzić, popełniać błędy i mylić się. Ale czy każdego stać na kolejną walkę, na jeszcze jedną próbę? Pewnie nie, ale wiem na pewno, że każdy z nas ma wybór: patrzysz w porażkę - najpewniej ją poniesiesz; widzisz przed sobą sukces - na pewno go odniesiesz. Masz oczy, idziesz tam, gdzie patrzysz. Widzisz dla siebie szansę - walczysz o nią, widzisz porażkę - poddajesz się. Proste?

Bywa i tak, że idziemy w ślepo i brniemy w ciemny zaułek, który najchętniej ominęlibyśmy szerokim łukiem. Przykładem może być Twój związek, na ktorym bardzo Ci zależy, a który się rozpada. Widzisz to, widzisz, jak wszystko to, co jest dla Ciebie tak cenne i ważne chyli się ku upadkowi, jednak nic z tym nie robisz i czekasz, aż zdarzy się jakiś cud i wszystko wróci do normy. I w tym momencie decydujesz: brniesz w to dalej, czy może walczysz?
Jeśli widzisz, że jakakolwiek sytuacja idzie w kierunku, który zupełnie Ci nie odpowiada, zmień go i skoncentruj się na tym, czego byś chciał! Zmień myślenie, odwróć głowę w przeciwnym kierunku! Jeśli skupisz się na tym, czego pragniesz, masz większe szanse na spełnienie marzenia. Możesz to kontrolować, bo masz wybór!Dobre, optymistyczne nastawienie oraz wytrwałość są kluczowymi elementami w walce o marzenia.
Wiara oraz uporczywe działanie do celu gwarantują nam sukces. Sama świadomość, że dajemy z siebie 100% dodaje pewności siebie, bo czujemy, że jesteśmy warci marzeń. Wytrwałość popłaca. Raz się nie uda, ale może za drugim razem będzie lżej? Pewnie i tak będzie, że nie osiągniemy celu za pierwszym razem, ale to nie oznacza koniec walki. Wytrwałość jest naszą najmocniejszą stroną, z której powinnismy korzystać w chwilach słabości. Bogatsi o nowe doświadczenia świadomiej dokonujemy wyborów. Bariery i opór rodzą się w myślach i siedzą tylko w naszych głowach. Musimy świadomie odwracać od nich głowę i skupiać się na celach. Musimy brnąć przez kłody rzucane pod nogi, naprawić podcięte skrzydła i omijać wykopane pod nogami dołki. Nie ma mowy o porażce! Jesli z góry założymy, że nasz plan się nie powiedzie, to on nie ma przyszłości. Kto w nas uwierzy, jeśli my sami będziemy mieć ciągle wątpliwości?

Życzę wytrwalości oraz powodzenia w dążeniu do celu!
/Gaja
CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Nastawienie w naszym życiu okazuje się być kwestią kluczową - to od niego wszystko się zaczyna... pełni wiary i nadziei możemy "przenosić góry" sięgając po swoje marzenia... oczywiście świadomość nie wystarczy - trzeba ją poprzeć staraniami, a często również ciężką pracą... niepowodzenia i błędy będą się pojawiać bo na tym również polega nasze życie ale... liczy się bilans i szersze spojrzenie na życie... mimo iż nie zawsze "coś" idzie po naszej myśli - problemy pojawiają się po to aby je rozwiązywać... trudności sprawiają, że tym bardziej potrafimy docenić to czego udało nam się dokonać... podobnie okazuje się być z radością i smutkiem - nie mogą bez siebie istnieć... życie samo w sobie jest niezwykłą przygodą - niełatwą i nie zawsze tylko miłą i piękną ale z pewnością niepowtarzalną i wyjątkową... nieustannie się zmieniamy, a wraz z zachodzącymi w nas zmianami zmianie ulega to czego chcemy... (z)rozumienie siebie samego jest jednym z największych wyzwań przed jakim w ciągu życia stoimy...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ... dokładnie tak! Jeżeli z góry założymy, że nasz plan się nie powiedzie, z pewnością poniesiemy porażkę. Wiara w siebie samych daje siłę i jest motorem do dalszych działań. Priorytety i cele się zmieniają, tak jak i my z biegiem czasu, ale nigdy nie wolno nam przestawać walczyć o marzenia :)

      Usuń

Nie zgadzam się na kopiowanie zdjęć, grafik i treści. Obsługiwane przez usługę Blogger.